„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”.

Ruszyły wizytacje w ramach SNW

Ruszyły pierwsze wizytacje w ramach projektu Sieci Najciekawszych Wsi, produktu Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi.

W dniach 16-18 sierpnia 2019 r. Ryszard Wilczyński, ekspert Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi odwiedził wsie - kandydatki do SNW z woj. zachodniopomorskiego oraz pomorskiego: Łącko z gminy Postomino (opowieść o szachulcu) , Swołowo z gminy Słupsk (stolica krainy w Kratę) oraz Gniewino z gminy Gniewino (Energia Kaszub).
Celem wizyty było potwierdzenie spełnienia deklarowanych przez wsie warunków certyfikacji. Chociaż poprzeczka jest wysoko ustawiona, ponieważ Sieć jako „opowieść o wartościach wiejskiego dziedzictwa”, będzie obejmować wyłącznie wsie o wybitnych walorach i wysokiej jakości ich oferty kierowanej na rynek turystyki wiejskiej - pierwsze 10-12 wsi w Polsce są już na finiszu - deklarując spełnienie warunków uczestnictwa w Sieci.

 

   Galeria SNW WIZYTACJE   Galeria SNW WIZYTACJE

Powrót do poprzedniej strony »
×

Zapisz się do newslettera